Студент докторских студија Факултета за биофарминг Марко Јауковић је као представник акредитоване лабораторије Југоинспекта Београд, као члан државне делегације Републике Србије коју су чинили званичници из министарства пољопривреде и заштите животне средине, министарства здравља, представници акредитованих лабораторија, научних института и представници произвођача, боравио на семинару „Seminar on Import and Export Agricultural Byproducts Inspection and Quarantine for Serbia“, у периоду од 07.08.2015. до 26.08.2015. боравио је у Народној Републици Кини.
Семинар се одржавао под покровитељством Министарства привреде Народне Републике Кине и Генералног инспектората за контролу квалитета, инспекцију и карантин Народне Републике Кине у организацији Института за инспекцију, карантин и квалитет из провинције Јиангсу.
Сврха семинара је била едукација и упознавање са регулативом и условима увоза и извоза Народне Републике Кине у циљу унапређења односа и проширења сарадње у области прехрамбене производње између Републике Србије и Народне Републике Кине. У званичној презентацији министарства пољопривреде као једна од образовних установа која се бави едукацијом у области пољопривреде назначен је Факултет за биофарминг Бачка Топола.