Професор доктор Сунг-Џo Парк професор је слободног универзитета Берлин, оснивач је Евроазијске асоцијације за студије менаџмента, генерални је секретар Виртуалног универзитета N.E.W.S, потпредседник је за међународне послове Универзитета Мегатренд за примењену науку.

Сунг Џо Парк је професор на Пословној школи КАИСТ у Сеулу, Кореја.
Некада је био декан и потпредседник КАИСТ (Корејског напредног института за науку и технологију) и радио је као председник оснивач ААПБС. Такође је био члан одбора ААЦСБ. Професор Парк је докторирао на Универзитету државе Мичиген 1978. године и ради за КАИСТ од 1980. године.

Десет година је био саветник или професор консултант за Групацију Самсунг која, између осталог, обухвата и компаније Samsung Corning, Samsung SDS, Samsung Advanced Institute of Technology (R&D Think-Tank). Био је члан Саветодавног већа за науку и технологију корејског председништва, а тренутно је доживотни члан Корејске академије за науку и технологију.