Звуцима међународне студентске химне „Гаудеамус игитур”, коју су отпевале чланице хора „Еквилибрион” под диригентском палицом Олге Милићевић, на Универзитету „Џон Незбит” отпочела је нова академска година.

У препуном Амфитеатру А1 здања у Улици Гоце Делчева 8, бруцошима се најпре обратио академик Љубиша Ракић, председник Савета Универзитета.

Нове студенте је потом поздравио проф. др Слободан Пајовић, ректор Универзитета.

Академик Ракић и проф. Пајовић су, уз честитке бруцошима, говорили о високом месту нашег Универзитета у академској заједници и предностима студирања на неком од 13 факултета који делују под именом „Џон Незбит”. О складном преплету наставних и ваннаставних активности на овом Универзитету, као и о погодностима за запослене студенте и студенте врхунске спортисте, бруцошима је говорила Милица Мандић, апсолвент ФКМ и носилац прве златне олимпијске медаље у историји српског спорта.

Програм је водила Драгана Мићаловић, свршени студент ФКМ и драмска уметница.

После уручења индекса, бруцоши су се забављали на концерту који је приредио популарни певач Жељко Васић са својом музичком групом.