Проф. др Слободан Пајовић, ректор Универзитета „Џон Незбит”, водио је, 13. и 14. новембра, у Италији, разговоре са највишим представницима Слободног медитеранског универзитета „Жан Моне“ (Universita Libera Mediteranea „Jean Monett“ – LUM) из Барија, о важним питањима из домена билатералне сарадње наша два универзитета.

Потврђена је спремност ЛУМ-а да и у наредном периоду развија обострано важну стратешку сарадњу и, у том контексту, посебно је разматрано учешће и подршка ЛУМ-а у припреми прве докторске школе на Универзитету „Џон Незбит“.

Поред тога, договорено је да се у предстојећем периоду настави реализовање заједничког образовног програма на нивоу доктората, и то у области менаџмента природних ресурса и права. Договорено је да се са ЛУМ-ом осмисли и један научноистраживачки пројекат са иностраним финансирањем.

Поред ректора, у разговорима је учествовала госпођа Гордана Глишић Морганти, бивша представница нашег универзитета за Италију.