Познати аргентински књижевник Карлос Алета, који ових дана борави у Србији, одржао је занимљиво предавање студентима и наставницима Универзитета „Џон Незбит“ о актуелностима из савремене аргентинске књижевности, с посебним освртом на дело Хулија Картасара.

Овај догађај је почетак свечаног обележавања 26 година од оснивања Универзитета.
Госта из Аргентине на почетку је поздравио проф. др Драган Никодијевић, декан Факултета за културу и медије, замоливши угледног госта да пренесе захвалност нашег народа и српске културне јавности на подршци ставовима Србије приликом изјашњавања у Унеску о захтеву Косова да буде примљено у ову међународну организацију.

Карлос Алета је, одговарајући на питања студентима, говорио о сродности актуелних трендова у књижевности двају народа, као и о убедљивим разлозима да се на међународном плану подрже принципијелни ставови Србије.

Разговору су присуствовали амбасадор Аргентине у Београду Рикардо Фернандез и ректор Универзитета „Џон Незбит“ проф. др Слободан Пајовић.