Свечаност увеличао млади Француз, велики пријатељ и велики добротвор српскога народа, чија је књига „Сви моји путеви воде ка Србији“ представљена нашим студентима

Дан франкофоније традиционално је, већ пети пут заредом, свечано обележен на Универзитету Мегатренд. У име домаћина је декан Факултета за културу и медије, професор др Драган Никодијевић, поздравио званице, као и наставнике и студенте. Специјални гост био је Арно Гујон, чија је књига „Сви моји путеви воде ка Србији“ представљена студентима.
О Гујоновој књизи и о њему као великом добротвору српскога народа говорио је бираним речима професор Никодијевић, посебно нагласивши да је у протеклој деценији прикупио готово милион и по евра хуманитарне помоћи коју је поделио српском народу на Косову и Метохији.
У културно-уметничком делу свечаности поводом Дана франкофоније учествовали су наши студенти који изучавају овај језик. Да све протекне беспрекорно постарала се и ове године мр Љиљана Волф, професорка француског језика.

Write a comment:

You must be logged in to post a comment.