У уторак 9. децембра у просторијама Мегатренд универзитета, представници FX Лидера су на основу иницијативе доц. др Николе Стакића одржали једноипочасовно предавање студентима треће и четврте године Факултета за пословне студије и Факултета за међународну економију о могућностима улагања у различите финансијске инструменте на савременим финансијским тржиштима путем специјализовних он-лине платформи за трговање. Предавање су одржали Никола Булајић, сениор еxперт у FX Лидеру и Ана Михајловић, главни аналитичар FX Лидера. Студенти су имали прилику да се упознају са основним концептима фундаменталне и техничке анализе, као и да сазнају најновије трендове на тржиштима страних валута, акција и најважнијих берзанских роба, првенствено нафте. Поред тога, предавачи су указали и на важност правилног сагледавања свих релевантних економских и политичких информација у сврху доношења најоптималнијих инвестиционих одлука које имају за циљ адекватно управљање ризиком и генерисање одговарајуће стопе приноса.
Присутни учесници су позвани да приступе даљој анализи финансијских тржишта путем тестирања свог знања на бесплатним трговачким платформама које за своје кориснике нуди FX Лидер.