Према најновијем истраживању које је спровела невладина омладинска организација и портал „иСербиа“, уз подршку Клуба привредних новинара Србије (по угледу на амерички Принстон), на узорку од 5.169 испитаника, два факултета из састава Мегатренд универзитета су рангирани као најбољи у Србији:

– Факултет за културу и медије по најбољем понашању запослених према студентима
– Факултет за пословне студије по најбољим смештајним капацитетима, локацији, хигијенским условима и рачунарској опреми.

Ранг листа је прављена само и искљуциво на основу ставова студената и рађена је пуне две године. Млади окупљени у организацији која је спровела истраживање углавном су дипломирани студенти социологије, из земље и иностранства. Организација је за сада једина која ради овакво рангирање у Србији, са жељом да ове податке користе пре свега они који ће тек уписивати факултете.

(наведено према: дневни лист ПОЛИТИКА, 30.јули 2014.године)