Студенти, професори и сви запослени Мегатренд универзитета, показали су изузетну солидарност у помоћи, у великој трагедији, која је задесила наш народ у поплављеним подручјима.

У последња три дана, на поплављена подручја, организовано или појединачно, отишло је више од 120 студената Мегатренда. Такође, у главној згради овог универзитета, у улици Булевар Маршала Толбухина бр. 8, Студентски парламент организовао је прикупљање помоћи за пострадале. До сада је прикупљено више хиљада литара воде, значајна количина средстава за хигијену, као и одеће.

Када је новчана помоћ у питању, сви запослени и професори овог универзитета, донирали су једну своју дневницу, па је укупна новчана помоћ Мегатренда 800,000 динара.