Професор Рикардо Кампа, емеритус неколико италијанских, америчких и латинскоамеричких универзитета, садашњи директор Центра за студије, документацију и библиотеку чувеног Италијанско-латинскоамеричког института у Риму, и свакако један од најпознатијих латиноамериканиста на свету, посетиће наш Сектор за Латинску Америку и Карибе, 14. априла, и одржати јавно предавање на тему: „Латинска Америка и западна култура“, с почетком у 12 часова (сала 3 у Булевару уметности 29).

Професор Кампа одржаће и консултације са нашим студентима на тему значаја развоја латинскоамеричких студија у савременом свету. Сектор за Латинску Америку и Карибе овом приликом захваљује на донацији књига коју је нашој библиотеци поклонио професор Кампа.